Archery Tag

Co to jest?

 

Archery Tag jest to nowa, unikalna gra stworzona w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku. Walki Łuczników łączą ze sobą elementy paintballa, łucznictwa oraz gry w dwa ognie. Do gry stosuje się specjalne, wytrzymałe łuki najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego oraz strzały z zabezpieczonymi, piankowymi grotami typu larp. Ten niezwykle ekscytujący i oryginalny sport daje pełen pakiet niezapomnianych doświadczeń dla osób w każdym wieku.

ZALETY
• Nowy format rozrywki w Polsce
• Duża dawka adrenaliny
• Bezpieczne – uderzenie strzałą jest odczuwalne ale zupełnie BEZBOLESNE!
• Strzały w przeciwieństwie do kulek nie kończą się.
• Koszt gry jest bardzo mały.
• Nie brudzi.
• Bez zbędnych skafandrów – jedyne potrzebne zabezpieczenie to maska na głowę i ewentualnie ochraniacz przedramienia a co za tym idzie można grać w wygodnym ubraniu.
• Grać można wszędzie na każdy podłożu i niezależnie od pogody. Można grac na dworze jak i w pomieszczeniach zamkniętych Można grac nawet w wodzie!
• Gra dla wszystkich osób w wieku powyżej 10 lat.

ZASADY GRY

Oficjalne zasady gry w Archery Tag są następujące:Dwa zespoły składające się z 5 zawodników grają na polu o wymiarach 30×15 metrów. Drużyny znajdują się na swoich połowach naprzeciwko siebie, oddzielone strefą bezpieczeństwa ( safety zone) o długości 6 metrów.
Na obu połowach zawodnicy mają do dyspozycji dmuchane bunkry, które mogą służyć jako schronienie przed strzałami.
Niedaleko bezpiecznej strefy znajdują się dwie tarcze z pięcioma celami w postaci zatkanych otworów.

8286503_orig-300x247

Proste dwie główne zasady:

1) Traf przeciwnika.
2) Wybij wszystkie pięć elementów z tarczy drużyny przeciwnej.
Przeciwnik zostaje wyeliminowany jeżeli zostanie trafiony lub gdy jego strzała zostanie złapana w locie.
Zawodnik może powrócić do gry jeżeli:
1) Zawodnik Twojej drużyny złapie strzałę przeciwnika.
2) Twój zespół wybije jeden element z tarczy przeciwnika.
Wygrywa drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników!

MY ROBIMY TO TROCHĘ INACZEJ
Owszem, gramy w Archery Tag zgodnie z jego oficjalnymi przepisami, ale również lekko je modyfikujemy. Archery Games to koncepcja pozwalająca na wiele różnych wariantów gier i zabaw, dzięki czemu gra nigdy nie jest nudna ani dla uczestnika ani dla widza. Scenariuszy gier jest bardzo wiele, począwszy od strzelania do celu, przez warianty gry typu ,,capture the flag” i obrona świątyni, po deathmach (każdy na każdego). Gramy nie tylko na boisku sportowym, ale i na terenach leśnych, starych ruinach, zapomnianych miejscach, parkach miejskich czy w wodzie. Tworzymy nową, unikalną rozrywkę.